Kurultay iptal mi ediliyor? Adaylığını açıklayan İYİ Parti’nin ağır topundan zehir zemberek çıkış

İYİ Parti’nin 27 Nisan’da yapılacak olağanüstü kurultayına sayılı günler kala, genel başkanlık koltuğu için aday olan Koray Aydın çarpıcı bir iddia ortaya attı. Aydın, kurultayın iptal edilmesiyle ilgili girişimlerin olduğunu öne sürerek İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e çağrıda bulundu.

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde istediği başarıyı elde edemeyen İYİ Parti’nin Türkiye genelinde oyu yüzde 3’ün altına düştü. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve kurmayları eleştirilerin hedefi haline gelirken, Akşener 27 Nisan’da yapılacak genel başkanlık seçiminde tekrar aday olmayacağını ilan etti.

Koray Aydın

Genel başkanlık koltuğuna aday olan İYİ Partili Koray Aydın ise sosyal medya hesabından yaptığı çarpıcı bir paylaşımla bir iddia ortaya attı.

“OLAĞANÜSTÜ KURULTAYI İPTAL ETTİRME GİRİŞİMLERİ KABUL EDİLEMEZ”

Aydın, “Olağanüstü kurultayı iptal ettirme girişimleri kabul edilemez” notunu düştüğü paylaşımında “İYİ Parti, haksızlığa, hukuksuzluğa ve adaletsizliğe tavır koyan, yeri geldiğinde isyan eden İYİ ve cesur insanlar tarafından kurulmuştur. 2016 yılında MHP olağanüstü kurultayının toplanması için yeter sayının 3 katını aşan hatta salt çoğunluktan bile fazla imza toplanmasına rağmen, o kurultay, iktidarın açık müdahalesi ve garabet bir yargı darbesiyle engellenmişti. Bu haksızlık karşısında susmayan ve gerektiğinde baba ocağına bile eyvallah etmeyen Türk milliyetçileri, İYİ ve cesur insanlarla el ele vererek olağanüstü hal dönemi şartlarında İYİ Parti’yi kurmuştur.” dedi.

Koray Aydın

Yerel seçim sürecinden bahseden Aydın, “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, yerel seçimlerin ardından yaptığı değerlendirme sonucunda olağanüstü kurultay kararı almış ve kendisi de aday olmayacağını Türk ve dünya kamuoyuna ilan etmiştir. Ancak İYİ Parti’mizin bazı Milletvekilleri ve İl Başkanları organize edilerek kurultayın iptal edilmesi çabaları hız kazanmıştır. Nitekim Sayın Bahçeli, iktidar tarafının Genel Başkanımızın görevine devam etmesi ve olağanüstü kurultayın iptal edilmesi yönündeki talebini açık ve net bir şekilde ifade etmiştir.” ifadelerini kullandı.

“İKTİDARIN YAZDIĞI TANIDIK BİR SENARYO SAHNEYE KONULMAK İSTENMEKTEDİR”

“Olağanüstü kurultayın iptal edilmesi senaryosuyla iktidarın yazdığı tanıdık bir tiyatro, sahneye konulmak istenmektedir.” diyen Aydın, “Böylesine talihsiz girişimler milletvekillerimizin, il başkanlarımızın ve kurultay delegelerimizin yüksek şahsiyetlerini hiçe saymak ve onların hür iradelerine ipotek koymak demektir. Olağanüstü kurultay yerine olağan kurultay sürecini başlatma yönündeki söylemler, süreci sulandırma ve çalınan minareye kılıf bulma girişiminden ibaret kalacaktır.” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener ve Koray Aydın

MERAL AKŞENER’E ÇAĞRI YAPTI

Akşener’e çağrı yapan Aydın, “Olağanüstü kurultay kararının sonuna kadar arkasında durması için Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e açık bir çağrıda bulunuyorum. Olağanüstü kurultayın iptal edilmesi, İYİ Parti’nin siyaset ve toplum nazarındaki güvenilirliğini ve ciddiyetini sarsacaktır. Olağanüstü kurultayın iptal edilmesi, aynı zamanda Sayın Meral Akşener’in duruşuna, itibarına ve siyasi kariyerine de büyük zarar verecektir. İYİler ve Cesurlar Hareketi olan İYİ Parti’nin büyük kurultay delegelerinin vereceği karar, başımızın üstündedir. Söz, İYİ Parti’yi siyasi intihara sürükleyecek senaryoyu yazanların değil, delegenin olmalıdır. Demokrasinin ve hukukun gereği budur.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x